щодо виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Мінсоцполітики щодо виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (далі – допомога), повідомляє. Щодо призначення допомоги у разі, коли мати здійснює догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку Відповідно до пункту 51 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (зі змінами) (далі – Порядок № 332), із 1 грудня 2023 р. допомога непрацюючій особі працездатного віку призначається з місяця звернення, при цьому вимоги щодо сприяння своїй зайнятості або набуття статусу безробітного не застосовуються до однієї особи із складу сім’ї, яка доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (включно). Категорія осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку включена до категорії осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. Категорія осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку також включена до пункту 132 Порядку № 332 (як осіб, які здійснюють догляд за дитиною до 14 років), який набуде чинності з 01.03.2024, тому особам, які доглядають за дитиною до 3 років не потрібно вирішувати питання щодо свого працевлаштування або набувати статусу безробітного. Щодо поняття дитина віком до 14 років (пункт 132 Порядку № 332, який набуде чинності з 01.03.2024) Вік до 14 років слід вважати до 14 років (включно). Щодо призначення допомоги дитині, яка навчається за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти.

10:04 15.02.2024

Відбудеться онлайн-семінар для платників податків Борзнянської, Плисківської, Височанської, Комарівської громад

Запрошуємо представників бізнесу, інститутів громадянського суспільства, територіальних громад  взяти участь у онлайн-семінарі з актуальних питань податкового законодавства.

14:33 08.02.2024