До уваги осіб з інвалідністю, що потребують забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації

Дата: 27.10.2021 15:47

До уваги осіб з інвалідністю, що потребують забезпечення технічними               та іншими засобами реабілітації

Відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб    з інвалідністю в Україні» особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, які при взаємодії із зовнішнім середовищем можуть призводити до обмеження її життєдіяльності, що в свою чергу вимагає від Держави створення належних умов для повноцінної реалізації такою особою своїх прав та гарантій, визначених чинним законодавством та забезпечення її соціального захисту шляхом створення правових, економічних, політичних, соціальних, психологічних та інших умов.

Зокрема, соціальний захист осіб з інвалідністю полягає у пенсійному забезпеченнінарахуванні компенсаційних та державних допомог, отриманні пільг та відповідних соціальних послугсанаторно-курортному лікуванніу тому числі встановлення опіки (піклування) або стороннього догляду, наданні реабілітаційних заходів,  забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації, автотранспортом.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року №321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів»   (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року №362) та постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року №121 «Про затвердження Положення про централізований банк даних з проблем  з інвалідністю» (зі змінами) розроблено електронний кабінет особи                     з інвалідністю.

Детальніше ознайомитися з електронним кабінетом особи з інвалідністю можна за посиланням: https://ek-cbi.msp.gov.ua/