ПСИХОЛОГІЧНЕ НАСИЛЛЯ: ПЕРШІ ОЗНАКИ

Дата: 01.10.2021 11:19

Фото без опису

Ви можете спочатку навіть не помічати тиску. «Подумаєш, назвав/-ла мене дурним/-ою. Це ж жарт. Хай краще контролює, ніж буде байдужим/-ою». Але коли такі пазли складаються в одну картинку, може йти мова про психологічне насильство.

Імовірніше, воно існує в родині, якщо:

?? ваші досягнення знецінюють («Якби не я, ти би був/-ла ніким»);

?? вас шантажують («Не схуднеш — піду від тебе»);

?? на вас перекладають провину («Ти ж хотів/-ла у відпустку. Через тебе тепер заощаджуємо на всьому»);

?? вас звинувачують у недостатній вдячності, хоча ви багато разів дякували за новий аерогриль чи ремонт шафи;

?? вас ображають (грубо висловлюються, коли не подобаються ваш зовнішній вигляд, поведінка, погляди тощо).

Розмова — завжди можливість розв’язати проблему. Проговорюйте все, що вас не влаштовує. Особливо, коли ще є надія все зберегти.

Якщо ваших сил уже обмаль, звертайтеся за порадою до психологів і не бійтеся розірвати стосунки, адже вони мають робити вас щасливими, а не навпаки.